czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Najnowsze

  • 28 kwietnia 2017
  • 19 maja 2017
  • wyświetleń: 4194

II Czechowicka Noc Muzeów - zwiedzanie, spotkania, pokazy ognia

Zwiedzanie Izby Regionalnej, kościoła ewangelicko-augsburskiego, spotkania, wystawy, pokaz ognia, trening fitness oraz biesiada - to atrakcje przygotowane przez Miejski Dom Kultury w ramach II Czechowickiej Nocy Muzeów.

II Czechowicka Noc Muzeów odbyła się 19 maja o godzinie 17.00. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w zwiedzaniu Izby Regionalnej. Mogli także spotkać się ze Stanisławem Janickim i zobaczyć archiwalne filmy - niespodzianki. W holu Miejskiego Domu Kultury czeło na nich stoisko księgami "Na Lesisku", a także prezentacja twórczości czechowickich artystów ludowych oraz Koła Rękodzieła Artystycznego przy MDK. Chętni mogli także obejrzeć wystawę zdjęć Katarzyny Majdak oraz spotkać się z Januszem Chmielniakiem. Odbył się także bookcrossing w ramach akcji "Przygarnij książkę".

Następnie uczestnicy udali się na zwiedzanie kościoła ewangelicko-augsburskiego. Tuż po nim przeszli do Szkoły Podstawowej nr 4, w której odbyła się wystawa rowerów wyprodukowanych w Apollo wraz z historią zakładu oraz SP 4, nauka śpiewania pieśni z terenów Śląska Cieszyńskiego, wyświetlanie starych widokówek, nauka kaligrafii, prezentacja strojów regionalnych, darcie pierza, balia z wodą i pranie na tarach, kącik krawiecki, pokaz kiszenia kapusty z kącikiem kuchennym, opowieść o Dębie Katyńskim, a także poczęstunek dla gości.

Ze szkoły podstawowej uczestnicy przejechali autobusem do Gimnazjum nr 1, gdzie zwiedzili arboretum, zobaczyli teatrzyk oraz pokaz Fire Show Team. Stamtąd chętni udali się do kościoła św. Barbary, gdzie odbyło się nocne zwiedzanie kościoła i wernisaż wystawy fotografii. Tuż potem odbyło się spotkanie "Pociąg do biblioteki" w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam przygotowana została wystawa poświęcona historii dworca w Dziedzicach oraz wystawa prac Romualda Romańczyka, a także "Aktywnie z książką" - trening z Elżbietą Zarębską.

Ostatnim punktem wspólnej nocy było biesiadowanie w restauracji Basko, gdzie uczestnicy mogli się pokrzepić po wrażeniach wieczoru.Miejski Dom Kultury

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Niepodległości 42

tel. 032 2153285
fax 032 2153285

BM / czecho.pl, źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze