Najnowsze

• 20 września 2017
  • wyświetleń: 2942

Trzy imprezy - trzy medale. Kajakarze MKS ponownie na podium

W weekend - 16-17 września - w Augustowie, odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w kajakarstwie, tym razem na długim dystansie 5000 i 10000m. I znowu kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice nie zawiedli, przywożąc 3 medale - 2 złote i 1 brązowy.

Mistrzami Polski na dystansie 10000m zostali: Marcin Grzybowski w C1 seniorów oraz Dawid Byrdek i Piotr Morawski w K2 juniorów. Morawski zdobył dzień wcześniej medal brązowy w K1 juniorów na tym samym dystansie. Młodzicy rywalizowali na 5000m. Tuż za podium, na miejscu 4 uplasował się Dawid Janusz w K1, a Jan Paszek z Igorem Drewniakiem w K2 ukończyli zawody na miejscu 3, ale zostali zdyskwalifikowani.

W tym samym czasie na torze regatowym w czeskich Racicach, gdzie trzy tygodnie wcześniej odbywały się Mistrzostwa Świata Seniorów, rywalizowali juniorzy i juniorzy młodsi w Pucharze Nadziei Olimpijskich. Nasz kraj reprezentował w nim Wojciech Pilarz, który w rywalizacji jedynek K1 na 200m zdobył srebrny medal, w konkurencji K2 500m z kolegą z reprezentacji zajął miejsce 6., a na 1000m 9.

Równolegle nasza młodziczka Natalia Grzechnik, na wyjeździe z kadrą Śląska ścigała się w Bratysławie, gdzie w K1 na 3000m zajęła 4 miejsce.