Najnowsze

• 24 marca 2019
  • wyświetleń: 2722

5 bramek MRKSu Czechowice-Dziedzice na wyjeździe w Połomi

Zrehabilitowali się czechowiccy piłkarze, po zeszłotygodniowej porażce z rezerwami Podbeskidzia. W sobotę, w 17. kolejce "Haiz" IV ligi śląskiej, MRKS pokonał na wyjeździe KS Płomień Połomia 5:1.

mrks
KS Płomień Połomia - MRKS Czechowice-Dziedzice 1:5 (0:3) · fot. mrks.czechowice.pl

Podopieczni Piotra Mrozka wynik sobotniej konfrontacji otworzyli już w 14. minucie, gdy piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Filip Matuszczyk. Osiem minut później przyjezdni dysponowali już dwubramkową przewagą, bowiem z pomocą obrońcy rywala do protokołu meczowego trafił Damian Szczęsny. Jeszcze przed przerwą nasza drużyna zdołała dorzucić kolejnego gola, wszak po rzucie rożnym skuteczną "główką" popisał się Tomasz Górkiewicz.

Pomimo wysokiego prowadzenia, czechowiczanie w drugiej odsłonie nie zamierzali "spocząć na laurach", a już w 50. minucie po dobrej asyście Kamila Jonkisza golkipera miejscowych "na raty" pokonał Filip Matuszczyk, zaliczając drugą bramkę tego dnia. W 57. minucie na tablicy świetlnej widniał już rezultat 0:5, zaś tym razem w rolę egzekutora wcielił się Damian Szczęsny - uderzający mocno i precyzyjnie po ziemi z obrębu pola karnego. Pomimo kilku szans w dalszej fazie meczu, MRKS nie zdołał już znaleźć drogi do siatki, natomiast zespołowi z Połomi "na otarcie łez" pozostało trafienie Konrada Cieślaka z rzutu karnego, sprokurowanego po faulu Rafała Żurka.