czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Najnowsze

  • 2 kwietnia 2019
  • 8 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 7849

Problem dzikiego wysypiska w Ligocie - teren został uprzątnięty

Do naszej redakcji przyszła wiadomość od czytelnika, który zwrócił uwagę na śmieci podrzucane przy ulicy Burzej w Ligocie. Jeszcze w dniu publikacji otrzymaliśmy wiadomość od straży miejskiej.

Problem śmieci przy ul. Burzej w Ligocie · fot.


Czytelnik do korespondencji dołączył zdjęcia oraz krótki film. Dodał, że sam proceder powtarza się ju od jakiegoś czasu. Ostatnio znalazły się tam dwie lodówki oraz mnóstwo mniejszych odpadów.Za pośrednictwem naszych łamów autor maila o reakcję poprosił straż miejską, sugerując obserwację lub zamontowane tutaj fotopułapki, która pomogłyby złapać sprawców oraz uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Na odpowiedź strażników nie trzeba było długo czekać. Jeszcze we wtorek na adres naszej redakcji przyszła wiadomość, że tego samego dnia zostały podjęte przez eco patrol działania w celu doprowadzenia do usunięcia tego zanieczyszczenia. Stosowne pismo zostanie też przekazane do odpowiednich służb.

7 kwietnia otrzymaliśmy ponownie informację od straży miejskiej, tym razem z potwierdzeniem, że opisane miejsce zostało uprzątnięte.

Równocześnie strażnicy proszą, by takie sytuacje zgłaszać bezpośrednio do komendy, co pozwoli przyspieszyć działania. Straż zapewnia, że jeżeli sytuacje będą się powtarzać i pozwolą na to warunki, to rozważony również zostanie montaż fotopułapki w tym miejscu.

aka / czecho.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA