• 2 października 2019
  • wyświetleń: 2168

Kolejny świetny występ zawodników z Pszczyny

Materiał partnera:

Zawodnicy SCT Pszczyna Antek i Franek Pękała najlepsi w turnieju punktowym Polskiego Związku Tenisowego WTK Młodzicy U14, który odbył się w dniach 28-30 września.

Antoni Pękała zwyciężył w singlu w turnieju klasyfikacyjnym w Pszczynie. Antek jako zawodnik rozstawiony w turnieju z numerem 1 w pierwszej rundzie miał wolny los i awansował do ćwierćfinału. W kolejnej rundzie zmierzył się z zawodnikiem BKT Advantage Bielsko - Szymonem Nawrotem, zwyciężając: 6:1, 6:3. W półfinale kolejny mecz z zawodnikiem z bielskiego BKT Advantage Adrianem Bogaczem, Antek zwyciężył: 6:0, 6:2. W finale czekał na Antka trzeci z bielskich zawodników - świetnie dysponowany w tym turnieju Jakub Keiper. Antoni zwyciężył w meczu finałowym wynikiem: 6:4, 6:2, tym samym zdobywając złoty medal i pierwsze miejsce w całym turnieju.

Franek Pękała nie wystąpił tym razem w singlu, nastawiając się tylko na grę podwójną. Grając w parze z Jakubem Hulbójem zwyciężył w deblu w tym samym turnieju. W finale Franek z Kubą zmierzyli się Antkiem Pękałą grającym razem z Adamem Ingramem. Franek i Jakub zwyciężyli: 6:3, 6:3. Tym samym nasza para Antoni Pękała - Adam Ingram zajęła 2. miejsce, zdobywając srebrne medale i puchary dla finalistów.

Kolejny z zawodników SCT Pszczyna Bartosz Miszczak zajął 3. miejsce w rywalizacji deblowej, występując w parze z Tymoteuszem Kapelą.

Wielkie gratulacje dla zawodników z Pszczyny oraz całej kadry trenerskiej Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj